Tržnica

Autor: Trudy Hafičová | 5.1.2015 o 20:33 | Karma článku: 3,78 | Prečítané:  227x

Všetci viete ako milujem nakupovanie, rovnako zbožňujem aj prechádzky. Každé ráno, keď odchádzam z domu do práce idem okolo našej mestskej bardejovskej tržnice. Pre tých, ktorí nie ste z Bardejova a neviete si predstaviť našu tržnicu, trošku vám ju opíšem.

 Isto máte všetci vo vašom meste miesto, kde sa schádzajú kadejakí predavači všetkého možného. Navštívila som už všelijaké mestá, ale naša tržnica je v porovnaní s tým aké sme malé mesto dosť veľká. Predstavte si klasické sídlisko, ktoré má svoje obchody. kvetinárstva, krčmy a množstvo konkurenčných potravín. K tomu nejaký bar, reštaurácia, lekáreň a cukráreň. Okrem iného aj obchod s elektronikou a predajňu s nábytkom. Všetko nakope v jednom areáli. Všade to je blízko a všetko je "po ruke." Keď vyjdete von zo spomínaného areálu ocitnete sa na dlhom širokom chodníku s množstvom stánkov. Tie stánky pripomínajú jarmočné trhy, ktoré sú v našom krásnom meste len raz do roka. Avšak tieto trhy sú tu každý deň. pre mňa sú neodolateľné. Množstvo ľudí, voňavých kvetov a čerstvej domácej takzvanej bio zeleniny. Nedá sa to nemilovať. Šťastnou ma robia darčeky, veselí ľudia a dobrá atmosféra doma aj v práci. Šťastnou ma však robia aj tieto maličkosti. Prechádzať okolo ľudí vyberajúcich paradajky, karfiol, kvety, papuče, proste čokoľvek čo tržnica dá. Kúpiť si bylinky k príprave čaju od starej babky, ktorá ich sama vypestovala doma na záhrade. Šťastný výraz v jej krásnej zvráskavenej tvári, keď si zarobí aspoň tých pár eur do vrecka. A tá radosť, keď s ňou prehodíte pár viet a ona vám porozpráva kúsok zo svojho života, hoci vás vidí prvýkrát v živote, je na nezaplatenie. Ten pocit, ktorý zažívam ja a určite aj babka šťastná, že sa s ňou niekto porozprával, je určite čarovný nie len pre mňa. Niesť si igelitovú tašku s domácou brokolicou, ktorá vonia po zelenine a nie po pesticídoch - to ma robí spokojnou a šťastnou. Naša tržnica z môjho uhla pohľadu je tou najkrajšou zo všetkých. Rozvoniava čerstvou zeleninou a dobrou náladou ľudí dotvárajúcich ju. Každý deň je preto krásny.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Šéf protikorupčného úradu Kovařík: O Ficovom hlase sme viedli polemiky

Policajti pri citlivých kauzách nemôžu zisťovať všetko, musia brať ohľad aj na česť politika, tvrdí Ficov šéf boja proti korupcii.


Už ste čítali?